"Komşularına" için 21 adet haber bulundu

Siyonizm musibeti: Tarihten ders almak

Siyonizm musibeti: Tarihten ders almak

Günümüzün dramasında kötü çocuklar ABD-İsrail-Suudiler iken, karşılarındaki tek güvenilir barışçıl aktör İran’dır. 1930’lu yıllarda algılanan tehdit, Avrupa’ya musallat olan “komünizm hayaleti” idi, şimdi ise yegane anti-emperyalist Müslüman devlet olan İran’a indirgenmiş halde. O dönemde Sovyetler Birliği barış yanlısı olduğu halde, terörizm ve komünizm eşit görülürdü.

Libya’daki Gizli Savaş: NATO Karşıtı Direniş Hareketi

Libya’daki Gizli Savaş: NATO Karşıtı Direniş Hareketi

"Şu anda Libya’nın güneyinde yaşanan çatışmalar, basit aşiret çatışmaları değil. Tersine, siyah Libyalı etnik gruplarla Kaddafi’ye yakın güçler arasında, ülkelerini NATO tarafından yerleştirilen yeni sömürgeci hükümetten özgürleştirmeyi amaçlayan, filizlenmekte olan bir ittifakı ifade ediyor."

USAID Filistin’deki Halk Direnişini Nasıl Yok Ediyor

USAID Filistin’deki Halk Direnişini Nasıl Yok Ediyor?

Bu kuruluşlar genç insanların zihinlerini demokrasi ve sivil toplumu Filistin politik topluluğunun gelişmesi için en iyi yol olarak tanıtmak suretiyle biçimlendirmek isterler. Ancak, Filistin’in işgal altında olduğu ve yönetimi ve politik topluluğun gelişiminden evvel özgürleştirilmesi için bir plana ihtiyaç duyduğu gerçeğini gözden uzak tutarlar.

"Suudi Rejimi Ortadoğu’da Batılı Efendilerinin Buyruklarını Yerine Getiriyor"

Temmuz ayında Birleşmiş Milletler, 1057 Iraklının öldürüldüğünü ve 2326’sının yaralandığını açıkladı. Sadece bir ay içinde! Bu rakamlardan, Suudi Arabistan’ın Vahhabi rejiminin, İngilizler tarafından Suudi Arabistan’da kurulan bu canavarca sistemin en başından beri bölgede ne yapmak istediğini anlıyoruz.

Şecere: Dünya Suudi Destekli Tekfirci Zalimliğe Son Vermek Zorunda

Şecere: Dünya Suudi Destekli Tekfirci Zalimliğe Son Vermek Zorunda

Londra’daki İslami İnsan Hakları Komisyonu’ndan Mesud Şecere Irak’ın tümündeki en son ölümcül bombalı saldırılar zinciri hakkındaki düşüncelerini paylaşmak üzere Press TV’nin Debate (Münazara) programına katıldı.

Katar'daki İktidar Değişimi Ne Anlama Geliyor?

Katar'daki İktidar Değişimi Ne Anlama Geliyor?

Cunningham: Katar’da iktidarın el değiştirmesi Suudi düşmanlığının tetiklediği bir PR çalışmasından ibarettir.

"Siyonistler ABD Kongresi’ni ve Dünya Ekonomisini Kontrol Ediyor"

"Binlerce kitle imha silahıyla yüklü Siyonist topluluğun bu maceraperest davranışları er ya da geç, Üçüncü Dünya Savaşı, yahut İslami kıyamet terminolojisinde Melhame-i Kübra olarak adlandırılabilecek bir savaşı tetikleyecektir."