"Leşker-i" için 14 adet haber bulundu

ÖZEL: Şii Hazara topluluğu ve bitmek bilmeyen şiddet döngüsü

ÖZEL: Şii Hazara topluluğu ve bitmek bilmeyen şiddet döngüsü

Bununla birlikte, tüm saldırıların en kötüsü, Mayıs 2020'de, polis kılığına giren teröristlerin Dasht-e Barchi bölgesindeki bir doğum hastanesinde 15 hamile kadın ve yeni doğan bebeği öldürmesiyle gerçekleşti. Medicine Sans Frontier tarafından yönetilen hastane, finansman kuruluşunun baskı altında kalıp çekilmesinin ardından kısa süre sonra kapatıldı.

Eric Draitser: Uyuşturucu Emperyalizmin Savaş Silahıdır

Eric Draitser: Uyuşturucu Emperyalizmin Savaş Silahıdır

Press TV, Afganistan'daki haşhaş ekiminin artışı konusunu tartışmak üzere, New York City’den, stopimperialism.com adlı internet sitesinin kurucusu Eric Draitser’le bir röportaj gerçekleştirdi.

"Pakistan’daki Şii Katliamlarının Arkasındaki Nedenler"

İdeolojik olarak yozlaşmış Batı hükümetleri ile onların Batı dünyasındaki kuklalarının desteğiyle, Sipah-i Sahabe-i Pakistan (SSP), nam-ı diğer Ehli Sünnet vel Cemaat (ASWJ), Leşker-i-Cengvi (LeJ), Tehrik-i-Taliban Pakistan (TTP) gibi örgütler Pakistan’ı kan gölüne çevirmeye devam ediyor.

"ABD-Suudi Finansmanlı Teröristler, Doğu Malezya Sabah Eyaletini İşgal Ediyor"

Batı, Malezya’nın Sabah eyaletinin ormanlarına tutulan militanların kimliği hakkında bilgisiz gibi davranırken, militan örgütlerin kendileri, çatışmaya katılmak ve çatışmayı kızıştırmak üzere binlerce takviye gücün Filipinler’de hazırlandığını açıkladı. “Free Malaysia Today” gazetesi, “10 bin Tausug Sabah’a açılacak” başlıklı yazıda şunları söyledi:

"ABD-Suud Finansmanlı Teröristler Pakistan’da Kaos Ekiyor"

Tony Cartolucci, Global Research'taki bu analizinde Pakistan'da Şii katliamı yapan örgütlerin, Çin'i ve İslam Devrimi'ni çevrelemek amacıyla Anglo-Amerikan ve Suudi planları çerçevesinde faaliyet yürüttüklerini ortaya koyuyor...

"Pakistan Çapında Şii Kanı Akmaya Devam Ediyor"

Kuetta’daki en kanlı saldırılardan sadece 24 saat sonra, Leşker-ı Cengvi’nin zehir kusan bir lideri, coşkusunu ortaya koyan bir tonla, Hazara Şiilerinin kan banyosundan nasıl ‘eğlendiğini’ söylüyordu. Kendisi de bir baba mıdır bilmiyorum, ama bir babanın ve bir annenin oğlu olmalı.

"Dış Güçler Pakistan’da Şii Ölümlerini Dayatıyorlar"

Bir politik yorumcu Press TV’ye Pakistan’daki Şii Müslümanların katledilmesi dini veya mezhebi bir mesele değil bilakis ülke dışından bazı oyuncular tarafından yönetilen bir komplodur, dedi.